PHU ALAMA Preparaty do skór  i tkanin
do kasy suma: 0,00 zł

Meble, torebki, buty ze skóry ekologicznej czy naturalnej - którą skórę wybrać?

Meble, torebki, buty ze skóry ekologicznej czy naturalnej - którą skórę wybrać?

Przed takim wyborem, co jakiś czas, staje każdy. Przy kolejnym zakupie wydaje Ci się, że wiesz już niemal wszystko, w związku z czym podjęcie ostatecznej decyzji będzie prostsze niż poprzednio? Nic bardziej mylnego – nadmiar informacji najczęściej powoduje mętlik, uniemożliwiający rozsądne działanie. Skóra ekologiczna czy naturalna? Kolor, projekt i jego wymiary, design i funkcjonalność to jedno. Ale odpowiedni materiał ma o wiele większe znaczenie. 

W tym artykule zebraliśmy kilka ważnych informacji, dzięki którym będzie Ci zdecydowanie łatwiej wybrać piękny i funkcjonalny mebel, modną i dobrą jakościowo torebkę lub buty albo kurtkę, która będzie nie tylko ładna, ale także trwała i niepowtarzalna. Przeczytaj i zobacz, czy lepszym wyborem będzie skóra ekologiczna, czy naturalna.

czytaj całość »

Uniters

Uniters

Od ponad 30 lat Uniters produkuje i dystrybuuje produkty do czyszczenia, pielęgnacji i naprawy skór, tkanin i drewna dla branży meblarskiej, samochodowej i motocyklowej, galanterii skórzanej, lotniczej, garbarskiej i żeglarskiej na całym świecie. Czytaj dalej 

czytaj całość »
SPÓJRZMY PRAWDZIE W OCZY
SPÓJRZMY PRAWDZIE W OCZY

Spójrzmy prawdzie w oczy:

tak długo jak będzie istniał przemysł mięsny, wspieranie produkcji mebli i galanterii skórzanej będzie o wiele bardziej korzystne dla nas wszystkich, niż mówienie skórze naturalnej NIE.

Dlaczego?

- przemysł mięsny wytwarza 7 milionów ton skór bydlęcych rocznie (źródło www.leatheruk.org 2019),

- zwierzęta hodowane są dla ich mięsa, mleka, lub wełny, a nie samej skóry,

- skóra jest odpadem, który stanowi niewielką część wartości zwierzęcia, ALE każdego dnia powstaje około 1000 ciężarówek wypełnionych odpadami jakimi są tylko skóry bydlęce,

- wszelkie syntetyczne (zwane często nie wiedzieć dlaczego „eko”) zamienniki skóry są dużo bardziej szkodliwe dla środowiska, producenci takich substytutów wykorzystując modę na eko pozwalają na masowe zaśmiecanie środowiska produktami, z których większość będzie się rozkładać nawet 250 lat.

 

Utylizować czy wykorzystywte odpady?

Co jest tak naprawdę lepsze dla nas wszystkich ?

Bez względu na to czy nam się to podoba czy nie, odpad z przemysłu mięsnego powstaje i powstawać będzie !

Czy zamiast go utylizować ze szkodą dla środowiska nie lepiej go wykorzystać ?

- przemysł skórzany jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi, a przetworzona skóra od bardzo dawna służyła ludziom do ochrony ciała,

- wyjątkowe walory użytkowe skóry czynią z niej pożądany, niezwykle trwały materiał tapicerski lub galanteryjny,

- dzisiejsze garbarnie prowadzą swą działalność z należytą starannością, pod czujnym okiem całej masy przepisów i obostrzeń, które nie pozwalają na zaśmiecanie środowiska i wykorzystywanie skór niezgodnie z obowiązującymi normami. Prace te są potwierdzane certyfikatami, monitorowane przez systemy m.in. takie jak ISO i AQC. Szerszy wpis w tym temacie planujemy niebawem - śledź naszego bloga.

Utylizowanie skór oznacza spalanie lub ich wywóz na wysypiska śmieci – jedno i drugie to oczywiste samo ZŁO dla środowiska.

Czy oby na pewno właśnie o TO w tym wszystkim nam chodzi ???

 

GDZIE RACJA?

PRAWDA DLA EKOLOGÓW

Czy skóra to materiał, którego produkcja jest zgodna z filozofią ekologów walczących o czystość środowiska? 

Naszym zdaniem odpowiedź jest jasna, jeśli się pozna kilka faktów i danych liczbowych. Gdyby komuś było szkoda czasu na obejrzenie całego materiału, to skrótowo opisać można to tak: żeby zaprzestanie użycia skór naturalnych miało sens, trzeba by zlikwidować światową produkcję mięsa np. wołowiny. W przeciwnym razie stoimy przed problemem utylizowania tysięcy ton skóry bydlęcej, która niezależnie od wszystkiego i tak zostanie wprowadzona na rynek surowców.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl