Renowacja skórzanej kierownicy to proces, który pozwala odświeżyć jej wygląd, usunąć ślady zużycia i zabezpieczyć ją przed dalszymi uszkodzeniami. Przy odpowiednim przygotowaniu, właściwym doborze produktów i dokładności może przynieść naprawdę doskonałe rezultaty. Sprawdź jak wykonać ten proces we własnym zakresie, aby nie przepłacać i nie dostosowywać się do długich terminów oczekiwań w profesjonalnych warsztatach?
- Skóra Madras
- Czy skóra wymaga od Ciebie dużo czasu ?
- Co warto wiedzieć o czyszczeniu skóry naturalnej?
- Jak przeprowadzić konserwację tapicerki skórzanej? Podpowiadamy
- Sprawdź, na czym polega konserwacja skóry
- Gabinety stomatologiczne, ginekologiczne, kosmetyczne itp.
- Meble, torebki, buty ze skóry ekologicznej czy naturalnej - którą skórę wybrać?
- Czy tzw. EKO SKÓRA jest na pewno EKO ?
- Pomaluj swój świat
- O co nas pytają klienci ?
- Seria UNITERS PRO. Ale o co chodzi ?
- Uniters SPA
- Teczyna, drzewo tekowe
- Jak szybko i skutecznie zniszczyć skórzaną sofę, tapicerkę w aucie, buty, torbę lub kurtkę
- Co się kryje pod nazwą ByCast
- Kilka zdań o skórze anilinowej
- Spójrzmy prawdzie w oczy
- Gdzie racja
- Jak zadbać o tapicerkę z jasnej skóry
- Jak traktować tapicerkę ze skóry naturalnej
- Jak zadbać o mebel tapicerowany tkaniną
- Gatunki i charakterystyki skór naturalnych
- Skąd się bierze skóra
- Co jeśli skóra jest olejowana i woskowana
Nie da się ukryć, że kurtki wykonane ze skóry naturalnej prezentują się bardzo efektownie. Dodatkowo są bardzo praktyczne. To okrycie wierzchnie nigdy nie wyjdzie z mody. Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, że o skórę naturalną trzeba w odpowiedni sposób dbać. Z czasem pojawić się mogą na niej przetarcia i zadrapania. Na szczęście można jej nadać drugie życie. Jak wygląda renowacja kurtek skórzanych i czy jest trudna do przeprowadzenia w domowych warunkach?
Skóra naturalna jest wciąż materiałem chętnie wykorzystywanym przy produkcji mebli, galanterii czy tapicerki samochodowej. Pod wieloma względami nie ma sobie równych. Jednak wraz z upływem czasu niszczeje. Pojawić się na niej mogą pewne uszkodzenia mechaniczne czy zwyczajne ślady użytkowania. Na szczęście są na to pewne sposoby. Okazuje się, że skórę można malować. Jak się za to zabrać? Jak krok po kroku wykonać malowanie skóry naturalnej?
Ekoskóra znana także jako skóra ekologiczna to materiał powszechnie wykorzystywany do produkcji galanterii, mebli czy tapicerki samochodowej. Pod względem wyglądu przypomina naturalną skórę, ale wraz z upływem czasu może pękać i się łuszczyć. Co można w tej sytuacji zrobić? Jak naprawić popękaną ekoskórę?
Skóra galanteryjna to wysokiej jakości skóra, która wykorzystywana jest przy produkcji różnego rodzaju galanterii skórzanej np. pasków, torebek czy portfeli. Jest to na ogół skóra naturalna poddana odpowiednim procesom obróbki. Dzięki nim jest trwała, elastyczna i odporna na trudne warunki pogodowe. Jaka skóra galanteryjna jest najlepszym wyborem?
Skórzana tapicerka samochodowa prezentuje się bardzo efektownie i wcale nie jest trudna do utrzymania w czystości. Jednak nie da się ukryć, że wraz z upływem czasu wyciera się i traci swój pierwotny kolor. Co można w tej sytuacji zrobić? Jak wygląda renowacja skóry w samochodzie i czy jest trudna do wykonania?
Skóry naturalne nadal są materiałami dość drogimi. Dlatego od jakiegoś czasu na popularności zyskują materiały skóropodobne np. skóra PU. Co to za produkt i czym się charakteryzuje? Czy rzeczywiście jest lepszy wyborem niż skóra naturalna? Co trzeba na ten temat wiedzieć? Wyjaśniamy w poniższym artykule.
Skóra naturalna to jeden z bardziej cenionych na rynku materiałów. Wykonywane są z niego meble, buty, ubrania czy tapicerka samochodowa. Jest wytrzymały i prezentuje się niezwykle efektownie. Jednocześnie nie jest trudno go zabrudzić. Chyba każdemu zdarzyło się przypadkowo porysować długopisem skórzaną torebkę czy kanapę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czym zmyć długopis ze skóry i czy jest to w ogóle możliwe?
Malowanie skórzanych butów to jedna z metod ich renowacji. Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy obuwie jest nieco wytarte i ma pewne ubytki. Malowanie pozwala na przywrócenie mu nienagannego wyglądu. Oczywiście mowa tutaj o butach wykonanych z tzw. skór zamkniętych. Po jakie farby do butów warto zatem sięgnąć? W jaki sposób należy z nich korzystać? Jakie są zalety malowania obuwia?
Skórzane meble czy tapicerka samochodowa zdecydowanie wymagają odpowiedniej konserwacji. Tylko wówczas przez lata prezentują się doskonale i nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Z pomocą przychodzą w tym przypadku profesjonalne preparaty zabezpieczające i impregnujące Protector. Co warto na ich temat wiedzieć? Czym się charakteryzują? Jak należy je stosować?
Zachowanie elegancji i doskonałego stanu tapicerki kanapy, zwłaszcza tej wykonanej ze skóry, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Masz wrażenie, że Twój mebel ma swoje lata świetności dawno za sobą? A może pojawiły się na nim widoczne defekty i zastanawiasz się, jak się ich pozbyć? W tym artykule przedstawimy Ci praktyczne wskazówki dotyczące usuwania plam, naprawy pęknięć, dziur i rys, a także przywracania koloru. Czytaj dalej i sprawdź, jak naprawić tapicerkę swojej kanapy, aby znów móc cieszyć się jej nienagannym wyglądem i doskonałą kondycją.
Skórzane obuwie jest chętnie noszone zarówno przez panie, jak i przez panów. Nie ma w tym nic dziwnego – jest niezwykle wygodne, a odpowiednio zadbane może prezentować się gustownie przez długi czas. Niestety, nawet najlepsze buty z biegiem czasu się zużywają. Na ich powierzchni mogą pojawić się drobne defekty i pęknięcia. Chcesz przedłużyć żywotność ulubionego obuwia? W takim razie czytaj dalej i dowiedz się, jak naprawić popękaną skórę na butach.
Choć skórzane meble są dziś łatwo dostępne, to nadal są synonimem luksusu. Do najbardziej efektownych zaliczają się z pewnością skórzane kanapy – prezentują się niezwykle elegancko i przyciągają wzrok. Zdarza się jednak, że na ulubionym meblu pojawiają się nieestetyczne pęknięcia. Na szczęście istnieje kilka sprytnych sposobów na zakamuflowanie takich ubytków. Jak naprawić popękaną skórę na kanapie? Czytaj dalej – podpowiadamy.
Skórzana torebka to jeden z ponadczasowych elementów garderoby. Doskonale pasuje do każdej stylizacji – świetnie prezentuje się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Galanteria skórzana może służyć długie lata, jeśli odpowiednio się o nią dba. Jej fenomen polega na tym, że nawet jeśli sprawia wrażenie wysłużonej, z powodzeniem można przywrócić jej dawny blask. Jak odnowić skórę torebki, by ponownie zachwycała walorami estetycznymi i funkcjonalnością? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule!
Obecnie na zakup narożnika decyduje się coraz więcej osób. Mebel ten jest niezwykle funkcjonalny – pasuje zarówno do małego, jak i do dużego salonu. Może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza, jeżeli zadbasz o jego nieskazitelną czystość. Plamy z kawy czy soku na tapicerce bez wątpienia nie dodają mu uroku i sprawiają, że cierpi na tym design całego pomieszczenia. Jak wyczyścić narożnik, by odzyskał dawny blask? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek!
Odpowiednio dopasowany materac to gwarancja komfortowego snu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jego higiena. Jak każdy inny element wyposażenia, wymaga on odpowiedniej pielęgnacji i regularnego czyszczenia. Zanieczyszczenia mogą powstawać nawet na skutek codziennego użytkowania. Jak sobie z nimi radzić? Jak prawidłowo wyczyścić materac? Czytaj dalej i poznaj sprawdzone rozwiązania!
Skórzane wyposażenie wnętrza bez wątpienia przyciąga wzrok – mimo dobrej dostępności skóra wciąż jest postrzegana jako symbol klasy i luksusu. Zdarza się jednak, że na powierzchni ulubionej skórzanej kanapy pojawia się nieestetyczna rysa lub zadrapanie. Na szczęście w wielu przypadkach można poradzić sobie z nimi samodzielnie. Zastanawiasz się, jak naprawić podrapaną skórę? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.
Tapicerka w aucie jest nieustannie narażona na zabrudzenia. Nawet jeśli kompleksowo dbasz o swój pojazd, plamy we wnętrzu mogą się zdarzyć. Wystarczy, że podróżujesz z dziećmi, które lubią podjadać smakołyki na kanapie. Możesz też przypadkowo rozlać kawę, ubrudzić tapicerkę długopisem lub szminką, a nawet przebarwić ją jeansami. Jak usunąć plamy z tapicerki samochodowej? Czytaj dalej i poznaj skuteczne sposoby!
Kanapa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego salonu. Przez lata stanowi ozdobę pomieszczenia i podkreśla jego wyjątkowy charakter. Z czasem jednak jej blask nieco blednie, szczególnie gdy pojawiają się na niej pierwsze plamy. Jak skutecznie je usunąć? W jaki sposób należy zadbać o tapicerkę, by prezentowała się efektownie przez lata? Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.
Sztuczna skóra stanowi ciekawą alternatywę dla prawdziwej – coraz częściej stosuje się ją m.in. w elementach wyposażenia wnętrz. W przeciwieństwie do naturalnego produktu jest nieco łatwiejsza w utrzymaniu, choć wymaga odpowiedniej troski w zakresie pielęgnacji. Chcesz, aby Twoje wyroby ze sztucznej skóry zachwycały nienaganną kondycją? Zatem pamiętaj o ich prawidłowej konserwacji. Na czym polega ten zabieg i co może Ci się do tego przydać? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.