PHU ALAMA Preparaty do skór  i tkanin
do kasy suma: 0,00 zł

  Masz pytanie? Zadzwoń 0-509 043 936  

Zwroty i reklamacje

Wysyłka i zwroty

Informacje o kosztach dostawy są uwidocznione podczas składania Zamówienia. Koszty dostawy doliczane są do ceny Towaru i ponoszone przez Klienta. Dostawa Towaru odbywa się wyłącznie na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, In Post oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej (pocztą wysyłane są Towary w terminie i na warunkach określonych przez Pocztę Polską). Jeżeli wartość Zamówionego Towaru przekracza 250zł brutto, koszt przesyłki przechodzi na Sprzedawcę. W trakcie odbioru przesyłki Kupujący ma prawo sprawdzić stan i zawartość paczki. Należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie uszkodzenia opakowania oraz stan taśm zabezpieczających. Towar za pobraniem nie będzie wysyłany na adres tymczasowy np: targi. W przypadku ewentualnego przedłużania się terminu dostawy, Klient zostanie o tym niezwłocznie poinformowany drogą mailową lub telefonicznie.
Prawo odstąpienia od umowy
1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.

2. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru na podany adres: PHU ALAMA, ul.Staropolska 53/5, 80-180 Kowale. Na zwrot towaru klient ma 14 dni od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Koszty zwrotu towaru-przesyłki zwrotnej ponosi Klient.

3. W przypadku odstąpienia Państwa od niniejszej umowy, zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem kosztów zwrotu towaru-przesyłki zwrotnej, które ponosi Klient po zgłoszeniu odstąpienia od umowy oraz dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodzicie się Państwo na inne rozwiązanie (w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat związanych z tym zwrotem). Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towaru lub do czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

4. Formularz odstąpienia od umowy można pobrać z dolnej stopki na stronie głównej. Formularz jest dostępny w formacie PDF, do jego odczytania potrzebny jest program Adobe Reader.
Formularz odstąpienia od umowy można przesłać do nas za pośrednictwem poczty e-mail: biuro@alama.com.pl; lub tradycyjnie za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: PHU ALAMA , Kowale ul.Staropolska 53/5, 80-180 Gdańsk.
5. Prawo odstąpienia od umowy przez Konsumenta jest wyłączone w przypadku:
a) umowy, w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
b) umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.
c) umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.
d) umowy w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczona w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lu ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
e) umowy w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu ze względu na swój charakter,zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.
f) umowy w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli.
g) umowy w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.
h) umowy o dostarczenie gazet, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę.
i) umowy zawartej na aukcji publicznej.

5. W przypadku klientów nie będących konsumentami (przedsiębiorcy) zasady rękojmi za wady oraz gwarancji jakości w umowach z przedsiębiorcami przyjmowane sa wprost według brzmienia zasad przyjetych w Kodeksie Cywilnym art.556-581

6. W przypadku sprzedaży konsumenckiej sklep czyszczenieskory.pl ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r.

7. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady produktu, jeśli wada została stwierdzona przed upływem 2 lat licząc od dnia wydania produktu kupujacemu, pod warunkiem zgłoszenia sprzedawcy istnienia wady w okresie 1 roku od jej zauważenia. Zgłoszenie powinno zawierać opis wady oraz określać żądania kupujacego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl