DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat ) już od 250,00 zł.
TEMATY BLOGA

Renowacja skóry samochodowej - wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat

Renowacja skóry samochodowej - wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat

Skórzana tapicerka samochodowa prezentuje się bardzo efektownie i wcale nie jest trudna do utrzymania w czystości. Jednak nie da się ukryć, że wraz z upływem czasu wyciera się i traci swój pierwotny kolor. Co można w tej sytuacji zrobić? Jak wygląda renowacja skóry w samochodzie i czy jest trudna do wykonania?

Kiedy konieczna jest renowacja skóry samochodowej?

Renowacja skóry w samochodzie jest konieczna wówczas, gdy pojawiają się na niej głębokie i mało estetyczne uszkodzenia, a więc dziury, przetarcia, zarysowania czy odbarwienia. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu skóra może odzyskać swój pierwotny wygląd. 

Gruntowna renowacja skóry samochodowej pozwala na przywrócenie skórzanym elementom naturalnego wyglądu. Usunąć w ten sposób można przetarcia, dziury, zarysowania, przebarwienia i zabrudzenia. Jednocześnie skóra zostaje dzięki temu dobrze zabezpieczona przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. Staje się jednocześnie miękka, elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. 

Renowacja foteli samochodowych i tapicerki samochodowej ze skóry krok po kroku

Elementy skórzane w samochodzie mogą się pięknie prezentować, ale należy o nie w odpowiedni sposób zadbać. Kluczem do sukcesu jest regeneracja skóry, jej regularne czyszczenie i zabezpieczanie. W praktyce renowacja tapicerki samochodowej czy foteli samochodowych musi być kompleksowa. Wykonać ją można samodzielnie za pomocą specjalistycznych środków. Można też zlecić to zadanie specjalistom. 

Z jakich etapów składa się renowacja skóry w samochodzie?

  1. Oczyszczanie i odtłuszczanie - warto zacząć od aplikacji produktów służących do oczyszczania skóry. Wykorzystuje się do tego miękką gąbkę lub delikatną ściereczkę z mikrofibry. Nie należy sięgać po domowe detergenty, które mogą uszkodzić skórę. Z kolei odtłuszczenie polega na nałożeniu na elementy skórzane specjalnego preparatu do odtłuszczania. Po upływie określonego czasu należy wytrzeć fotele czy tapicerkę za pomocą bawełnianej ściereczki. 
  2. Szlifowanie - kolejnym krokiem jest ręczne szlifowanie tapicerki. Do tego służy specjalny pad lub papier wodny o wysokiej gradacji. W ten sposób można nieco zmatowić powierzchnię skóry, poprawiając przyczepność kolejnych warstw. Potem trzeba ponownie odtłuścić tapicerkę czy fotele.
  3. Usuwanie ubytków - trzeba je wypełnić i wygładzić. Przydać się tutaj może specjalna szpachlówka, tzw. płynna skóra pełniąca rolę zagęszczacza do farby wymieszana z niewielką ilością farby dopasowanej kolorystycznie do foteli lub tapicerki. Cała operacja zająć może sporo czasu, zwłaszcza gdy ubytków jest dużo. Po wyschnięciu szpachlówki należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. 
  4. Malowanie - to jeden z najważniejszych etapów renowacji skóry w samochodzie. Pełne krycie zapewnia zastosowanie 2-3 cienkich warstw farby. Pamiętać należy, że kolejne warstwy mogą być nakładane dopiero po gruntownym wyschnięciu poprzedniej warstwy.
  5. Zabezpieczenie skóry - ostatni krok podczas renowacji skórzanej tapicerki samochodowej. Po całkowitym wyschnięciu farby należy jeszcze zastosować utrwalacz, który zabezpiecza skórę. Chroni ją przed ścieraniem, promieniowaniem UV czy zabrudzeniami. Warstwa utrwalacza określana jest potocznie top, fix, utrwalacz lub lakier. To koniec malowania. Kolejną ostatnią warstwą jest Protection Cream (preparat pielęgnacyjny). 

Czy renowacja skóry w samochodzie się opłaca?

Sumaryczne koszty renowacji skóry samochodowej uzależnione są od wielu czynników. Podstawowe znaczenie ma rozległość uszkodzeń w aucie i czas, który jest potrzebny do wykonania regeneracji. Przy samodzielnym działaniu koszty są oczywiście niższe, niż w sytuacji, gdy pojazd oddawany jest w ręce specjalistów. Jednak z naszych doświadczeń wynika, że zakłady zajmujące się renowacją tapicerek i specjalizujące się w pracy ze skórami dokonują rzeczy naprawdę godnych podziwu. Wielu z naszych klientów, to właśnie tacy fachowcy. Zatem jeśli z różnych względów stwierdzisz, że warto zapłacić to my to jak najbardziej rekomendujemy i polecamy. 

Trzeba pamiętać o tym, że renowacja skóry w samochodzie powinna obejmować wszystkie elementy wykonane ze skóry - kierownicę, fotele, deskę rozdzielczą itd. Nie można w tym przypadku niczego pomijać. 

W zasadzie uznać można, że renowacja skóry w aucie nie jest droga, gdy weźmie się pod uwagę swoje umiejętności w tym zakresie i korzyści z tego wynikające. Cały proces musi jednak zostać przeprowadzony prawidłowo. Przede wszystkim trzeba zainwestować w specjalistyczne preparaty do tego przeznaczone. Znaleźć je oczywiście można w naszym sklepie internetowym. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl