DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat ) już od 250,00 zł.
TEMATY BLOGA

O CO NAS PYTAJĄ KLIENCI ?

O CO NAS PYTAJĄ KLIENCI ?

O co nas pytają klienci ?

 

* Jak często powinnam czyścić moje meble skórzane. Codziennie ?

Proszę nie czyścić mebli codziennie. To może im tylko zaszkodzić. Na co dzień zwykłe odkurzenie delikatną, lekko wilgotną czystą ściereczką powinno wystarczyć, o ile nie zdarzyło się coś przykrego, np. jakieś poważniejsze zabrudzenie. Zatem jeśli pyta Pani o pielęgnację (nie o usuwanie plam), to taki regularny zabieg pielęgnacyjny powinno się stosować tylko 2-4 razy w roku. Mycie skóry preparatem Soft Cleaner i zabezpieczenie jej preparatem Protection Cream powinno się stosować regularnie, ale nie codziennie.

Stosowanie mleczka Protection Cream jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji. Delikatny film, który zostanie na skórze po zastosowaniu mleczka będzie doskonałą zaporą dla brudu, plam, tłuszczu z potu itd. Te wszystkie niepożądane dla kondycji skóry zabrudzenia dużo trudniej wnikną wgłąb dzięki czemu struktura skóry będzie dłużej zadbana i piękna. 

Najczęściej kupowany przez naszych klientów zestaw pielęgnacyjny NATURAL LEATHER CARE można znaleźć tu: https://czyszczenieskory.pl/uniters-maxi-kit-2x250ml

 

* Czy środek Colour Transfer Remover usunie plamę z eko skóry w aucie? Plama na jasnej tapicerce powstała po otarciu przez brązową torbę skórzaną.  

Jest bardzo duża szansa, że środek by sobie doskonale poradził gdyby była to skóra naturalna, a zabrudzenie w miarę świeże. Z  ekoskórą nie jest to niestety aż takie oczywiste, ale próbować zawsze warto. Z naszych doświadczeń wynika, że środek przeważnie radzi sobie świetnie. Niestety mieliśmy ostatnio przypadek, że na białym skaju zawiódł. Z tym, że zabrudzenie było kilkutygodniowe i zdążyło wniknąć bardzo głęboko - był to fioletowy tusz najprawdopodobniej z pieczątki. 

Sporo na pewno zależy od kilku okoliczności. Między innymi jak dawno powstało to zabrudzenie oraz czy już próbował Pan inną metodą ściągać powyższe zabrudzenie, co mogło niestety skutkować wniknięciem zabrudzenia jeszcze bardziej w głąb tworzywa.

Częstym przypadkiem jest też to, że przebarwienia schodzą po dwu, a nawet trzykrotnym zastosowaniu preparatu. Nie "puszczają" za pierwszym podejściem. Ten zabieg wymaga odrobinę cierpliwości. Preparatu Colour transfer remover (do usuwania śladów po jeansie) nie należy mocno wcierać, a jedynie pokryć czyszczoną powierzchnię i czekać kilka godzin. Środek ma za zadanie związać się z zabrudzeniem i wyciągać je na zewnątrz, po to aby móc delikatnie zetrzeć preparat z zabrudzeniem.

 

* Mam kurtkę skórzaną - taka "zwykła", gładka skóra, chyba to się nazywa licowa. Jakim preparatem mogę wyczyścić kołnierz, jest już taki nieładny od kontaktu ze skórą na szyi.

Do skór naturalnych, jeśli to nie jest zamsz lub nubuck mamy bardzo dobre rozwiązanie w postaci zestawu do skór naturalnych MIDi albo MAXI ( różnią się wielkością butelek ).
https://czyszczenieskory.pl/uniters-maxi-kit-2x250ml
https://czyszczenieskory.pl/uniters-midi-kit-2x150ml
To jest sposób na zwykłe oczyszczanie i pielęgnację skóry. Nie jestem pewien jakie zmiany dokonały się na skórze w pobliżu kołnierza. Jeśli to jest tylko zmiana koloru w wyniku kontaktu z włosami i ciałem to pewnie potrzebny by był preparat do odtłuszczenia tej powierzchni. https://czyszczenieskory.pl/do-usuwania-tlustych-plam-na-skorze
Potem wystarczy użyć do zabezpieczenia preparat Protection Cream z zestawu powyżej lub dostępny u nas jako oddzielny produkt.
Jeśli zmiany na kołnierzu wynikają z wytarcia lica skóry, to chyba potrzebne by były bardziej skomplikowane operacje, włącznie z odnowieniem lica skóry za pomocą specjalnej farby do skór, w odpowiednio dorobionym kolorze.

 

* Mam fotele ze skaju. Czy mają Państwo w swojej ofercie jakiś środek do czyszczenia, do wywabiania plam.

Do usuwania plam ze skaju możemy Pani polecić np. te dwa środki :

Colour Transfer Remover - jest to środek do usuwania przebarwień np. po dżinsach. Bardzo skuteczny preparat, który nanosi się na przebarwione miejsca w delikatny sposób tak, aby było widać, że jest wilgotne. Zostawić do odparowania, nie trzeć ! Preparat wiąże się z barwnikiem i go "wyciąga", pozostałość trzeba zetrzeć z powierzchni, w razie konieczności powtórzyć.

Do trudniejszych zabrudzeń proponujemy Super Cleaner. Jest to bardzo mocny preparat, który można stosować kiedy wszystko inne już zawiedzie.

Obydwa środki są dość silne, na bazie rozpuszczalników, więc najpierw trzeba zrobić próby na ukrytej powierzchni, czy czasem nie uszkodzi wierzchniej warstwy skaju.

Do regularnej pielęgnacji skaju mamy inne preparaty. Proszę zajrzeć tu:

https://czyszczenieskory.pl/pl/searchquery/skaj/1/phot/5?url=skaj

 

* Posiadam sofę ze skóry madras, która nigdy nie była impregnowana oraz czyszczona specjalnym środkiem. Chciałabym kupić u Państwa środek, ale nie wiem, który byłby odpowiedni. Proszę o podpowiedź w wyborze .

Skóra madras jest skórą pigmentowaną. Do takich skór najbardziej odpowiednie są nasze produkty w zestawach Natural Leather Care.

W każdym zestawie jest delikatny środek czyszczący oraz drugi konserwujący skórę na meblu. W zestawach są instrukcje użycia oraz praktyczne, dedykowane do poszczególnych produktów gąbki i ściereczki.

Zestawy mamy w różnych pojemnościach : zestaw MidiKit (2x150ml) wystarczy na wyczyszczenie i konserwację sofy 3-osobowej i dwóch foteli oraz zestaw MaxiKit (2x250ml) , który wystarczy na dwukrotne użycie do zestawu składającego się z sofy i dwóch foteli.

* Chciałabym pomalować swoją czarną skórzaną torebkę. Gdzie znajdę więcej informacji o tym co powinnam kupić?

Komplet informacji otrzyma Pani od nas telefonicznie lub mailowo. Podpytamy o kilka szczegółów, aby móc jak najlepiej doradzić w doborze rodzajów i ilości farby oraz innych ewentualnie potrzebnych produktów.

Na początek proszę zerknąć na naszego bloga POMALUJ SWÓJ ŚWIAT. Być może poradzi Pani sobie już po przeczytaniu kilku podstawowych informacji. Jeśli nie, prosimy o kontakt z nami - wytłumaczymy wszystko dokładnie.

 

Śledź naszego bloga, będziemy dodawać kolejne pytania.

Na FB znajdziesz nas tu >>>>>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl