DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (Paczkomat InPost ) już od 250,00 zł.
TEMATY BLOGA

JAK ZADBAĆ O TAPICERKĘ Z JASNEJ SKÓRY

JAK ZADBAĆ O TAPICERKĘ Z JASNEJ SKÓRY

Meble i tapicerka ze skóry w jasnym kolorze wyglądają zawsze bardzo elegancko. Kiedy klienci podejmują decyzję o zakupie takich mebli, często nie dostają odpowiednich informacji na temat tego, jak czyścić meble ze skóry i jak zadbać ich konserwację. Prawidłowa pielęgnacja mebli skórzanych w zależności od gatunku użytej do ich produkcji skóry wymaga odpowiednio dobranych preparatów. Jednak meble ze skóry w kolorze białym lub jasnym to przypadek szczególny. Niestety, nasze doświadczenia wskazują, że klienci sięgają po odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry dopiero gdy pojawiają się widoczne przebarwienia na powierzchni siedzisk czy podłokietników. Takie zmiany to zwykle skutek tzw. transferu koloru z barwników odzieżowych.

Jeśli wcześniej skóra nie została odpowiednio zabezpieczona, cofnięcie takich odbarwień może sprawić sporo problemów. Żeby tego uniknąć, proponujemy skorzystać z naszego Zestawu Do Jasnych Skór.
Nasz zestaw do pielęgnacji Jasnych skór składa się z trzech preparatów, które w przypadku występowania przebarwień (np. od jeansów )  należy używać stosując następujące zasady:

- W pierwszej kolejności użyj Color Transfer Remover (buteleczka oznaczona nr 1).

Potrząśnij buteleczką i sprawdź trwałość koloru na ukrytej powierzchni skóry.

Nałóż preparat na bawełnianą ściereczkę i delikatnie nanieś na zabrudzone miejsca.

Nie trzyj !!! Pozostaw preparat na skórze na kilka godzin – do całkowitego odparowania.

(Najlepiej zrobić to wieczorem i zostawić do rana).

Zmyj preparat letnią wodą, jeśli środek całkowicie nie usunął zabrudzeń, czynność należy powtórzyć.

- Po całkowitym usunięciu zabrudzeń ze skóry, oczyść cały mebel preparatem Leather Cleaner (buteleczka oznaczona nr 2). Przed użyciem potrząśnij butelką i nanieś preparat na gąbkę, ściskając ją wytwórz pianę (im więcej piany, tym lepszy efekt czyszczenia). Czyścić kolistymi ruchami, płucząc gąbkę w czystej wodzie. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

- Na oczyszczoną i wysuszona powierzchnię skóry nałożyć preparat Leather Barrier (buteleczka nr 3), (przed użyciem potrząśnij butelką), który zabezpieczy skórę przed kolejnymi transferami z odzieży.

Nałóż preparat na bawełnianą ściereczkę i kolistymi ruchami wcieraj w całą powierzchnię mebla. Pozostaw do wyschnięcia.

W przypadku mebli nowych, albo bez żadnych śladów przebarwień powinno się procedurę skrócić, stosując tylko punkt 2 i 3 instrukcji. 

Jeśli kupujemy meble lub tapicerkę samochodową wykonaną z białej lub jasnej skóry pamiętajmy, że jej piękny wygląd może łatwo ulec zmianie. Stosowanie zestawu do pielęgnacji jasnych skór sprawi, że ich widok będzie nas cieszyć o wiele dłużej.

KOLEJNE TEMATY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl