CO SIĘ KRYJE POD NAZWĄ BYCAST

CO SIĘ KRYJE POD NAZWĄ BYCAST

Co się kryje pod nazwą ByCast

ByCast to gatunek skóry-dwoiny bydlęcej naturalnej pokrytej cienką warstwą PU (poliuretanu). 

Grubość ByCastu to przeważnie 1,2-1,4 mm. ByCast wykonany jest z dwoiny, którą pozyskuje się dwojąc skórę. Podczas dwojenia skóry powstaje : wierzchnia część czyli skóra licowa, o której piszemy w innych wątkach, druga spodnia część to dwoina, z której jest zrobiony między innymi produkt typy ByCast. Charakterystyka dwoiny powoduje, że gotowy wyrób może być mniej elastyczny niż ze skóry licowej. ByCast bywa sztywniejszy, grubszy, czasem bardziej podatny na zgięcia.

Ale ! produkty z ByCastu są naprawdę godne polecenia, bardzo trwałe i odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Wystarczy je dobrze traktować, a posłużą bardzo długo w doskonałym stanie. Na forach można znaleźć tego typu opinie: 

"Jeżeli chodzi o skórę typu BYCAST to naprawdę mylą się ci którzy ją krytykują! Prowadzę bar w Nowej Soli i zakupiłem sofki i fotele w skórze BYCAST. Wiadomo jak to w barach, meble są zajeżdżane i to szybko. Po upływie już 3 lat moje meble są w doskonałym stanie. Skóra jest bardzo mocna i odporna na różne zalania a nawet ogień. Nie bójcie się Baycastu , naprawdę skóra moim zdaniem nie do zajechania."

"Mieliśmy w mieszkaniu taki komplet wypoczynkowy z ByCastu, teraz kanapa stoi w gabinecie. Była mocno użytkowana i po latach niczego jej nie brakuje."

"Po ponad dwóch latach prawie w ogóle nie widać śladów zużycia. Sądzę, że długo będzie nam służył ten zestaw w salonie "

Do czego wykorzystuje się skórę typu ByCast?

Najczęściej wykorzystuje się go właśnie do produkcji mebli gabinetowych, klasycznych sof, kanap, foteli, hokerów itp. z w miarę możliwości prostym krojem, bez przymarszczeń, zakładek i innych tego typu zabiegów, które można swobodniej wykonać pracując z miękką skórą. ByCast prezentuje się dostojnie w całej swojej krasie również np. na torbach. Wykorzystywany jest także do produkcji obuwia, z tym, że do produkcji obuwia wykorzystywany jest ByCast z dużo grubszą powłoką poliuretanu, która ma za zadanie być bardziej wytrzymała, chroniąc tym samym gotowy produkt przed przedwczesnym zniszczeniem skóry.

by cast

Jak pielęgnować produkty z ByCastu ?

Jako, że ByCast jest powlekany poliuretanem, to traktuje się go całkowicie inaczej niż skórę bez tej powłoki. ByCast niezbyt dobrze zniesie źle dobraną chemię. Warstwa poliuretanu, aby przedwcześnie nie uległa pęknięciom wymaga specjalnego traktowania produktami, które powinno się stosować z miarę regularnie co około 3-6 miesięcy ( w zależności od intensywności użytkowania produktu z ByCastu). 

My rekomendujemy sprawdzony przez nas i naszych klientów Zestaw do BYCAST-u, który zapewni skuteczne czyszczenie i pielęgnację zabezpieczającą. 

Zestaw składa się z dwóch produktów:

Bycast Cleanerdelikatny środek czyszczący na bazie wody destylowanej. Nie zawiera żadnych rozpuszczalników mogących uszkodzić wykończenie skóry. Regularne używanie powstrzymuje niszczące działanie zanieczyszczeń, które mogą powodować poważne uszkodzenia z biegiem czasu. Po czyszczeniu konieczne jest zastosowanie preparatu zawierającego woski Wax On.

WAX ON- przywraca właściwy wygląd i dotyk, a także redukuje drobne zadrapania. Zawiera on woski dzięki czemu zapewnia charakterystyczny miękki chwyt oraz konserwuje, zabezpieczając przed wysychaniem i pękaniem.

Jako ciekawostkę powiemy Wam przy okazji, że BYCAST doskonale się sprawdza w przypadku konieczności napraw przy użyciu naszych barwników Sherlock. Warstwa poliuretanowa doskonale przyjmuje warstwę barwnika, który w miarę potrzeby dorobimy w dowolnym kolorze. Uwadze polecamy również produkt Płynna skóra - szpachla do skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl