JAK SZYBKO I SKUTECZNIE ZNISZCZYĆ SKÓRZANĄ SOFĘ, TAPICERKĘ W AUCIE, BUTY, TORBĘ lub KURTKĘ

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE ZNISZCZYĆ SKÓRZANĄ SOFĘ, TAPICERKĘ W AUCIE, BUTY, TORBĘ lub KURTKĘ

Jak szybko i skutecznie zniszczyć skórzaną sofę, tapicerkę w aucie, buty, torebkę lub kurtkę ?

Skóra należy do materiałów niezwykle trwałych - to fakt którego nie zamierzamy podważać. Kolejnym faktem jest to, że jest wyjątkowa ze względu na swoją niepowtarzalność i cechy użytkowe, dlatego wykorzystywana jest do produkcji wyrobów codziennego użytku: odzieży, mebli, obuwia, galanterii. Pomimo swojej wytrzymałości bywa jednak podatna na zabrudzenia. Wymaga ochrony przed czynnikami szkodliwymi takimi jak: pot, tłuszcz, kurz, chemia gospodarcza (oj tak), zabrudzenia codziennego użytku...oraz (mówiąc wprost) czasem przed ludzką nierozważnością. Na pewno zetknęliście się Państwo w internecie z tzw „domowymi sposobami czyszczenia skóry”. Bardzo stanowczo przestrzegamy przed nimi.

Aż trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach, gdy na rynku są profesjonalne środki do czyszczenia i konserwacji skór, proponuje się klientom czyszczenie skóry za pomocą: kwaśnego mleka, soku z cytryny, proszku do prania lub wybielacza, zimnej woda z dodatkiem soli, wody utlenionej, acetonu, octu. Porady typu: „Najpierw należy usunąć plamy i zabrudzenia wodą z amoniakiem", "Tłuste plamy zejdą, gdy wykorzystamy pastę zrobioną z mąki ziemniaczanej i benzyny, potem przetrzeć spirytusem”, „Czyścić surowym mlekiem, po wyschnięciu polerujemy surową cebulą”.

Mleko, surowa cebula, spirytus, ocet itp. ! Możemy tylko przestrzec przed stosowaniem tych pomysłów.

To tylko niektóre ryzykowne sposoby na wyczyszczenie (raczej uszkodzenie!!) wyrobów skórzanych, jakie możemy znaleźć w internecie. Tego typu „wskazówki” powinny już dawno odejść do lamusa i w zapomnienie i nie powinny być pod żadnym pozorem nigdy stosowane. Są to metody, które uszkadzają wykończenie skóry i powodują jej trwałe odbarwienie (w najlepszym przypadku). Ze względu na współczesny sposób garbowania oraz wykańczania skór w garbarni nie można  stosować takich metod czyszczenia czy też używać detergentów na bazie rozpuszczalników. Skóra w ostatnim procesie produkcyjnym barwiona jest farbami na bazie wody co oznacza, że użycie środka czyszczącego na bazie rozpuszczalnika z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do uszkodzenia jej lica.

Nie stosujcie też Państwo do konserwacji skór żadnych "wynalazków" typu: krem nivea, oliwka dla dzieci ... zostały one stworzone dla skóry ludzkiej czyli skóry żywej, a nie dla skóry, która wcześniej została wygarbowana. Proszę zaufać firmom z wieloletnim doświadczeniem w produkcji preparatów do czyszczenia i konserwacji skór, posiadającym odpowiednie atesty i certyfikaty.

Produkty przeznaczone do skór garbowanych są testowane na skórach garbowanych.

Firma UNITERS S.P.A., jest producentem preparatów do czyszczenia oraz konserwacji skórtkanin znanej marki Leather Master. Lokalizacja UNITERS w pobliżu największego w Europie zagłębia produkcji skór ( Arizgnano ) pozwala na stały dostęp do najnowszych technologii garbowania i wykańczania skór. W ofercie firmy znaleźć można już ponad 350 produktów do skór, tkanin, drewna i kamieni naturalnych. Są to m.in.:środki do pielęgnacji i renowacji skórśrodki do czyszczenia mebli, czy też środki służące do czyszczenia i konserwacji skórzanej tapicerki samochodowej. Firma proponuje też m.in.: barwniki do naprawy i odświeżania skór, farby do skórzanych tapicerek samochodowychkleje do skór oraz produkty pomagające w pielęgnacji skór naturalnych i sztucznych.

CAŁA PRODUKCJA JEST MONITOROWANA PRZEZ SYSTEM JAKOŚCI ISO9001, CO DAJE PEWNOŚĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI I UTRZYMANIA STANDARDÓW RECEPTUR. CERTYFIKOWANE SYSTEMY JAKOŚCI TO COŚ CO POZYTYWNIE WYRÓŻNIA NAS NA TLE KONKURENCYJNYCH OFERT.    

Wracając do przewrotnego tytułu wpisu na naszym blogu - wiemy przecież, że nie chcesz zniszczyć swojego ulubionego mebla, tapicerki w aucie, kurtki czy torby. Dlatego korzystaj zawsze tylko z preparatów oferowanych przez profesjonalnych dostawców. Jesteśmy jednymi z nich. Mamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży farb i lakierów do skór, preparatów naprawczych i pielęgnacyjnych, wyprawionych skór (meblowych, galanteryjnych, samochodowych, obuwniczych). Śledź naszego bloga, sprawdzaj opisy pod naszymi ofertami, zaglądaj na nasz profil na FB lub idź na skróty: zadzwoń lub napisz. Cierpliwie wyjaśnimy, odpowiemy, poradzimy. 

email: biuro@alama.com.pl
tel.kontaktowy  509 043 936

 

 

Kolejne tematy bloga - kliknij tu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl