Sprawdź, na czym polega konserwacja skóry

Sprawdź, na czym polega konserwacja skóry

Wyroby ze skóry naturalnej są synonimem luksusu i elegancji. Jednak niezależnie od tego, czy mowa o skórzanych butach, torebce czy też meblach w Twoim salonie – każdy z tych produktów wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko wtedy nienaganny wygląd zachowają przez naprawdę długi czas. Na czym polega konserwacja skóry? Jak prawidłowo przeprowadzić ten zabieg? Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Czym jest konserwacja skóry?

Zanim dowiesz się, jak przeprowadzić konserwację skóry, chcemy Ci nieco przybliżyć to zagadnienie. Konserwacja to inaczej ochrona, a więc zapobieganie zniszczeniom i zabezpieczanie przed działaniem czynników niszczących. Są to zatem wszystkie działania, które mają na celu przedłużenie żywotności danego produktu i zapobieganie jego uszkodzeniom. Właściwie przeprowadzona konserwacja poprawia wygląd oraz strukturę skórzanego obicia.

Jak często należy przeprowadzać konserwację skóry?

Już wiesz, dlaczego konserwacja jest tak ważna. Duże znaczenie ma także częstotliwość tego zabiegu oraz systematyczność. Nie musisz wykonywać go zbyt często – raz na pół roku zdecydowanie wystarczy. Równie ważny jest także sam sposób przeprowadzenia konserwacji skóry oraz dobór właściwych produktów.

Jak wygląda konserwacja skórzanych produktów?

Nie od dziś wiadomo, że skórzane produkty wymagają specjalnego i szczególnego traktowania. Mimo iż materiał jest wytrzymały, bywa podatny na pewne niekorzystne czynniki. Aby więc zminimalizować ryzyko zniszczenia, warto przeprowadzić zabiegi konserwacyjne. W jaki sposób? Najszybciej zrobisz to za pomocą gotowych produktów. Z powodzeniem znajdziesz je w naszym sklepie – możesz wybierać spośród preparatów przeznaczonych m.in. do pielęgnacji określonych rodzajów skór. Bez trudu więc dopasujesz najlepszy wariant do potrzeb Twoich mebli oraz pozostałych skórzanych wyrobów.

Jak używać preparatów do konserwacji skóry?

Obawiasz się, że konserwacja to coś trudnego? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni środek i będziesz przestrzegał wszystkich zaleceń producenta. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem działań wykonać test na niewielkim kawałku skóry.

Jak więc używać środków do pielęgnacji skóry? Najczęściej całe zadanie polega na tym, aby na oczyszczoną i suchą powierzchnię nanieść odpowiednią ilość produktu. W przypadku sofy warto pamiętać o obszarach o dużym zużyciu tak jak np. podłokietnik, oparcie czy poduszki. To właśnie te miejsca należy potraktować w specjalny sposób i spryskać je większą ilością produktu. Po naniesieniu specyfiku odczekaj ok. 1 godziny, aż produkt całkowicie wyschnie. Niektórzy, chcąc przyspieszyć ten proces, używają suszarki do włosów – nie jest to jednak konieczne. Na koniec warto przetrzeć powierzchnię dużą gąbką, aby w ten sposób podkreślić uzyskane efekty. Zanim jednak przystąpisz do konserwacji skóry, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi zaleceniami podanymi przez producenta preparatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl