DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat ) już od 250,00 zł.
TEMATY BLOGA

JAK TRAKTOWAĆ TAPICERKĘ ZE SKÓRY NATURALNEJ

JAK TRAKTOWAĆ TAPICERKĘ ZE SKÓRY NATURALNEJ

Skóra należy do materiałów niezwykle trwałych. Jest wyjątkowa ze względu na swoją niepowtarzalność i cechy użytkowe. Wykorzystywana jest do produkcji wyrobów codziennego użytku: odzieży, mebli, galanterii. Pomimo swojej wytrzymałości bywa jednak podatna na zabrudzenia i wymaga ochrony przed czynnikami szkodliwymi takimi jak: pot, tłuszcz, kurz, chemia gospodarcza, zabrudzenia codziennego użytku.

Czasem zagrożeniem jest też „ludzka pomysłowość”.

W internecie funkcjonują tzw. domowe przepisy, między innymi na pielęgnację i czyszczenie skóry meblowej. Aż trudno uwierzyć, że w epoce łatwego dostępu do profesjonalnych porad zdarzają się przypadki czyszczenia skóry meblowej za pomocą: kwaśnego mleka, soku z cytryny, proszku do prania, wybielacza, zimnej wody z dodatkiem soli, wody utlenionej, acetonu, octu. Zdarzają się zalecenia czyszczenia surowym mlekiem, a po wyschnięciu polerowania surową cebulą.

Te „nowatorskie” metody zwykle uszkadzają wykończenie skóry, często powodują też jej trwałe odbarwienie. W niektórych przypadkach może się to skończyć zupełnym oszpeceniem mebla.

Warto zaufać tylko profesjonalnym środkom do pielęgnacji skór, ponieważ ekologia wymusiła na garbarniach wdrożenie czystszych procesów technologicznych. Obecnie stosowane są farby na bazie wody. Skóry mają ciekawsze wykończenie, są delikatniejsze w dotyku, ale także stały się bardziej wrażliwe na agresywne czynniki chemiczne, takie jak rozpuszczalniki i alkohole.

Nie będzie to stanowiło żadnego problemu eksploatacyjnego, pod warunkiem stosowania się do trzech prostych zasad:


1) SKÓRA WYGARBOWANA NIE MA NIC WSPÓLNEGO ZE SKÓRĄ ŻYWĄ, dlatego stosowanie kremów pielęgnacyjnych np. Nivea lub oliwek dla dzieci, przyniesie tylko niepożądane skutki.

2) PO ZAKUPIE MEBLA ZE SKÓRY NALEŻY GO ZABEZPIECZYĆ SPECJALISTYCZNYM PREPARATEM, który powinien być odpowiedni do rodzaju skóry, jaka została zastosowana przy tapicerowaniu mebla. Należy stosować tylko atestowane preparaty, od certyfikowanych dostawców np. Leather Protection Cream , który wchodzi w skład zestawu do czyszczenia i konserwacji mebli skórzanych Uniters Maxi Kit 

3) JEŚLI COŚ JEST PREZENTOWANE JAKO ŚRODEK UNIWERSALNY, TO W PRAKTYCE OZNACZA, ŻE NIE JEST ON NAPRAWDĘ DOBRY DO NICZEGO.

Gorąco zachęcamy do pielęgnacji mebli skórzanych od początku ich eksploatacji. Dzięki temu wiele nieprzewidzianych sytuacji (np. rozlanie kawy, ślady od psa ) to będą nic nieznaczące epizody, a nie katastrofy kończące się zniszczeniem mebli.

STOSOWANIE PROFESJONALNYCH PREPARATÓW TO DOSKONAŁY WYGLĄD MEBLI PRZEZ WIELE LAT UŻYTKOWANIA.

 KOLEJNE TEMATY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl