Zastanawiasz się, jak wyczyścić materac? Podpowiadamy!

Odpowiednio dopasowany materac to gwarancja komfortowego snu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest jego higiena. Jak każdy inny element wyposażenia, wymaga on odpowiedniej pielęgnacji i regularnego czyszczenia. Zanieczyszczenia mogą powstawać nawet na skutek codziennego użytkowania. Jak sobie z nimi radzić? Jak prawidłowo wyczyścić materac? Czytaj dalej i poznaj sprawdzone rozwiązania!

Dlaczego należy regularnie czyścić materac?

Czy wiesz, że w łóżku spędzasz niemal 1/3 swojego życia? W wyniku intensywnej eksploatacji na materacu mogą pojawić się zabrudzenia. Plamy z potu i zapachy zmniejszają wygodę wypoczynku i znacząco obniżają jakość snu. Niewątpliwie wpływa to na dobre samopoczucie w ciągu dnia. Nocna regeneracja jest bowiem szalenie istotna dla zdrowia. Właśnie dlatego należy zadbać o materac. Dzięki prostym zabiegom pielęgnacyjnym nie tylko poprawisz jego wygląd, ale także podniesiesz jakość wypoczynku.

Normalne, codzienne użytkowanie materacy prowadzi do powstawania zanieczyszczeń. Najczęściej pojawiają się na ich powierzchni żółte, nieestetyczne plamy od potu, a także gromadzi się kurz. Nawet jeśli materac jest na pozór czysty, to możesz mieć pewność, że prędzej czy później stanie się siedliskiem roztoczy, a także bakterii. Właśnie dlatego należy przeprowadzać jego cykliczne odświeżanie.

Czyszczenie materaca – domowe sposoby czy profesjonalne środki?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić materac? Wszelkie zabrudzenia czy plamy powinny być usuwane na bieżąco. W praktyce jednak często zdarza się, że plamy zdążą się utrwalić, nim ktokolwiek je zauważy. Z reguły zabrudzeniu ulega nie tylko pokrowiec, ale także wnętrze materaca. Chcąc wyczyścić powierzchnię, zwykle sięgamy po własnoręcznie przygotowywane środki. W sieci dostępnych jest mnóstwo przepisów na specyfiki domowej produkcji. Najczęściej jednak nie są one skutecznie, szczególnie w przypadku zaschniętych plam. Najlepiej pozbyć się ich za pomocą specjalnych, profesjonalnych środków.

Jak wyczyścić materac?

Niezależnie od tego, jak dbasz o swój materac, z pewnością z biegiem czasu pojawią się na nim zabrudzenia. Najbardziej problematyczne są zdecydowanie plamy od potu i krwi. Jak skutecznie wyczyścić materac z żółtych czy czerwonych plam? Zacznij od wybrania odpowiedniego preparatu. Doskonale sprawdzi się dostępny w ofercie naszego e-sklepu zestaw Mattress Care Kit. Znajdziesz w nim dwa preparaty – Mattress Cleaner, czyli środek do czyszczenia oraz Mattress Odour Remover, który pomoże Ci odświeżyć powierzchnię materaca i usunąć z niej przykry zapach.

Zacznij od odkurzenia materaca. Następnie przetestuj środki na ukrytej powierzchni. Jeżeli nie widzisz niepokojących zmian, przejdź do właściwego czyszczenia. Najpierw zastosuj Mattress Cleaner. Rozpyl niewielką ilość preparatu z odległości około 30 cm na powierzchnię około 1 m2. Czyść materiał za pomocą dołączonej do zestawu rękawiczki i ciepłej wody. W przypadku plam z krwi użyj zimnej wody. Pamiętaj, by płukać i wykręcać rękawiczkę przed kolejnym czyszczeniem. Jeżeli chcesz uporać się z opornymi plamami, powtórz zabieg. Następnie osusz materac ręcznikiem papierowym lub suszarką.

W kolejnym kroku zastosuj preparat Mattress Odour Remover. Jest łatwy w aplikacji – wystarczy rozpylić go na całej powierzchni materaca z odległości około 30 cm. Czysty i odświeżony materac możesz potraktować środkiem Textile Protector, który pozwoli Ci zabezpieczyć go przed nowymi plamami.

Cykliczne czyszczenie i odświeżanie materaca pozwala zwiększyć komfort i jakość snu, a także korzystnie wpływa na jego żywotność. Właśnie dlatego warto sięgnąć po profesjonalne środki, które pozwolą uporać się z nawet uporczywymi plamami. Wysokiej jakości preparaty znajdziesz oczywiście w ofercie naszego e-sklepu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl