Czy tzw. EKO SKÓRA jest na pewno EKO ?

Co mówią o tym internety ? Zrobiliśmy dla Was małą przebieżkę po kilku stronach internetowych i piszą tam m.in. tak:
- "Eko skóra z poliuretanu to najbardziej popularny rodzaj skóry ekologicznej. Materiał produkowany jest plastiku"
- "Skóra ekologiczna – inaczej nazywana jest skórą sztuczną. Wykonana jest z materiału, który imituje skórę naturalną."
- "Na rynku można spotkać się z różnymi określeniami ekoskóry – skaj, derma, sztuczna skóra bądź ekologiczna skóra. "
- "Sztuczna skóra powstaje z syntetycznych materiałów, takich jak polichlorek winylu lub poliuretan. "
- "Skóra ekologiczna jest syntetyczną alternatywą dla skóry naturalnej."
- "Produkcja eko skóry to proces chemiczny. Skóra ekologiczna to materiał syntetyczny produkowany z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą polichlorku winylu, dzięki któremu do złudzenia przypomina skórę naturalną."
- "Nazywana popularnie "eko- skórą" lub "skajem", jest materiałem poliestrowym, który przypomina skórę naturalną ale nie ma z nią wiele wspólnego."
- "Pod nazwą Ekoskóra, skóra syntetyczna, sztuczna skóra kryje się materiał, który wygląda jak skóra, jednak nie nią nie jest."
- "Skóra ekologiczna to po prostu tkanina poliestrowa, na której powierzchni znajduje się polichrolek winylu. Materiał jest uzyskiwany w całości w sposób syntetyczny"
A nasz komentarz jest taki:
EKO SKÓRA w żadnym razie nie jest EKO i warto mieć tego świadomość.
Wybierając produkt ze skóry naturalnej czy z eko kieruj się swoimi preferencjami i świadomym wyborem. Niestety klienci są często "karmieni " kłamstwami lub półprawdami. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie mebli lub innych produktów skórzanych czy eko-plastikowych, spokojnie i rzeczowo zapoznaj się z tematem. Jest cała masa plusów i minusów zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. Napiszemy o tym na naszym blogu na pewno - zaglądaj no nas.
I uwaga ! Zwierzęta nie są hodowane dla skór meblowych ! To nie jest prawda ! Skóry dla przemysłu meblowego i odzieżowego to odpad poprodukcyjny z przemysłu przetwórstwa mięsnego. Zamiast je utylizować, skóry są wykorzystywane na meble, odzież, buty, torby itd.
Możesz to sprawdzić jeśli tylko chcesz !
Pozostałe tematy bloga są tu
>>>>>>
Najbardziej popularne i wielokrotnie sprawdzone przez naszych klientów preparaty do skór naturalnych i sztucznych znajdziesz w MENU w kategorii
Jeśli chcesz kupić skórę naturalną lub zamiennik syntetyczny lub potrzebujesz środków do pielęgnacji, napraw lub malowania to pisz, dzwoń, pytaj: biuro@alama.com.pl, 607-25-25-27 (skóry i skaje), 509-043-936 (preparaty i farby).