DARMOWA DOSTAWA
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat ) już od 250,00 zł.
TEMATY BLOGA

Konserwacja sztucznej skóry – jak przeprowadzić ją prawidłowo? Podpowiadamy

Sztuczna skóra stanowi ciekawą alternatywę dla prawdziwej – coraz częściej stosuje się ją m.in. w elementach wyposażenia wnętrz. W przeciwieństwie do naturalnego produktu jest nieco łatwiejsza w utrzymaniu, choć wymaga odpowiedniej troski w zakresie pielęgnacji. Chcesz, aby Twoje wyroby ze sztucznej skóry zachwycały nienaganną kondycją? Zatem pamiętaj o ich prawidłowej konserwacji. Na czym polega ten zabieg i co może Ci się do tego przydać? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Czym jest sztuczna skóra?

Na pierwszy rzut oka niezwykle trudno odróżnić dobrej jakości sztuczną skórę od naturalnej, jednak warto podkreślić, że nie mają one ze sobą wiele wspólnego. Wizualnie sztuczna skóra niemal idealnie odwzorowuje naturalny surowiec, ale posiada zupełnie inne właściwości. Jej podstawą jest syntetyczna tkanina pokryta warstwą PCV. Ma też wiele zalet, które coraz częściej doceniają konsumenci. Daje mnóstwo kolorystycznych i aranżacyjnych możliwości, dlatego jest najczęściej wykorzystywana do produkcji mebli, torebek, butów i innych akcesoriów codziennego użytku. Co ważne, podczas produkcji tego materiału nie cierpi żadne zwierzę.

Na czym polega konserwacja sztucznej skóry?

Skóra syntetyczna różni się od naturalnej sposobem pielęgnacji – zabieg jest zdecydowanie mniej skomplikowany. Materiał jest wytrzymały i wodoodporny, a także nie przyciąga nadmiernej ilości kurzu. Wystarczy, że zadbasz o regularne czyszczenie, a sztuczna skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem i nienaganną kondycją na wiele lat. Na tym jednak zabiegi pielęgnacyjne się nie kończą. Cechą wspólną dla skóry sztucznej i naturalnej jest konieczność przeprowadzania konserwacji. Proces ten ma na celu właściwe zabezpieczenie materiału przed niekorzystnym wpływem wielu czynników. Dbając o odpowiednią konserwację syntetycznej skóry, zapobiegasz jej zniszczeniom i uszkodzeniom, a tym samym przedłużasz jej żywotność. Odpowiednio przeprowadzona konserwacja sztucznej skóry korzystnie wpływa na strukturę materiału i poprawia jego wygląd. Ponadto chroni przed wchłanianiem wilgoci, osadzaniem się brudu i szybszym zużywaniem.

Konserwacja sztucznej skóry – jak ją przeprowadzić?

Zabiegi pielęgnacyjne skóry syntetycznej powinny być przeprowadzane co najmniej raz na pół roku. Konserwacja sztucznej skóry wymaga uprzedniego, dokładnego wyczyszczenia powierzchni. Warto zacząć od odkurzenia wyrobu i pozbycia się drobnego brudu. Następnie najlepszym rozwiązaniem jest potraktowanie materiału specjalistycznymi produktami do czyszczenia, które usuną zabrudzenia i przygotują skórę do kolejnego etapu pielęgnacji.

Zastanawiasz się, jak przeprowadzić konserwację sztucznej skóry? Zdecydowanie warto sięgnąć po profesjonalne preparaty, które skutecznie zadbają o zabezpieczenie powierzchni. Doskonale sprawdzi się dostępny w naszej ofercie PU Maintenance Cream. To delikatny produkt na bazie wody, który ożywi sztuczną skórę i zapewni jej rewelacyjną ochronę przed brudem.

Preparat dostępny jest w naszym sklepie w wygodnym zestawie – wraz z PU Cleaner stanowi kompletny zestaw przeznaczony do pielęgnacji. Zanim jednak przystąpisz do konserwacji sztucznej skóry, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl