Konserwacja skórzanej tapicerki meblowej – poznaj najważniejsze zasady

Meble tapicerowane naturalną skórą są ponadczasowym rozwiązaniem, które nigdy nie straci na popularności. Salon wyposażony w skórzaną kanapę lub fotele nabiera luksusowy charakter. Aby jednak wygląd sprzętów pozostawał nienaganny mimo upływu lat, musisz odpowiednio o nie zadbać. Podstawą jest właściwa pielęgnacja. Na czym polega konserwacja skórzanej tapicerki meblowej? Poznaj najważniejsze zasady tego zabiegu.

Jak zmienia się wygląd tapicerki skórzanej?

Jedno jest pewne – meble pokryte skórą naturalną już od lat uznawane są za trwałe, wytrzymałe i niezwykle jakościowe. Warto jednak mieć na uwadze, że ich wygląd wraz z upływem czasu nieco się zmienia, co jednak nie jest uznawane za ich wadę. W miarę użytkowania mebla skóra nabiera pewnych śladów naturalnego zużycia. Odpowiednie czyszczenie oraz regularna konserwacja mogą jednak je zminimalizować. Jak zatem powinna wyglądać konserwacja skórzanej tapicerki meblowej? Najważniejsze zasady znajdziesz tuż poniżej.

Konserwacja i pielęgnacja skóry uzależniona jest od jej rodzaju

Jak z pewnością wiesz, istnieje wiele rodzajów skóry naturalnej, a każdy z nich wymaga nieco innego działania. Warto zatem mieć świadomość tego, czy Twój narożnik w salonie pokryty jest naturalną skórą licową pigmentowaną, nubukiem, zamszem, olejowaną czy też skórą anilinową. W końcu każdy z tych materiałów zachowuje się nieco inaczej, np. pod wpływem wilgoci, cechuje się inną elastycznością oraz trwałością. Z tego właśnie powodu każdy z nich wymaga innego traktowania i użycia odmiennych środków.

Dopasuj preparat do rodzaju skóry

Już wiesz, że każdy rodzaj skóry wymaga nieco innego traktowania. Aby więc konserwacja skórzanej tapicerki meblowej była jak najbardziej skuteczna, musisz sięgnąć po odpowiedni środek przeznaczony do konkretnego rodzaju skóry. W naszym sklepie znajdziesz specjalne preparaty, które powstały z myślą o skórze pigmentowanej, olejowanej, nubuku oraz zamszu. Oferujemy także spory wybór produktów uniwersalnych, które sprawdzą się w przypadku wielu rodzajów skór. W naszym asortymencie znalazły się również produkty powstałe z myślą o jasnej tapicerce meblowej. Doskonale sprawdzą się w przypadku białych, beżowych czy jasnoszarych kanap i foteli.

Używaj produktu zgodnie z instrukcją

Gdy już zaopatrzysz się w odpowiedni środek, koniecznie zapoznaj się z instrukcją użytkowania oraz z wszelkimi uwagami producenta. Preparatu używaj zgodnie z przeznaczeniem, w dokładnie taki sposób jak zalecono. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że konserwacja Twojej skórzanej tapicerki meblowej odbywa się tak, jak należy.

Jak często przeprowadzać czyszczenie i konserwację skórzanej tapicerki meblowej?

Wykonywanie tego zabiegu zalecane jest raz na pół roku, a nawet raz na kwartał. Częstotliwość ta zależy od kilku czynników, m.in. od intensywności użytkowania, wieku mebla oraz rodzaju skóry. Pamiętaj o tym, aby regularnie czyścić i odkurzać swoją kanapę, a każde nowe zabrudzenie usunąć możliwie jak najszybciej. Wówczas zapobiegniesz powstawaniu trudnych do pozbycia się plam oraz przebarwień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl