Środki do pielęgnacji skóry Protector - czym się charakteryzują?

Środki do pielęgnacji skóry Protector - czym się charakteryzują?

Skórzane meble czy tapicerka samochodowa zdecydowanie wymagają odpowiedniej konserwacji. Tylko wówczas przez lata prezentują się doskonale i nie tracą swoich pierwotnych właściwości. Z pomocą przychodzą w tym przypadku profesjonalne preparaty zabezpieczające i impregnujące Protector. Co warto na ich temat wiedzieć? Czym się charakteryzują? Jak należy je stosować?

Protector - środki zabezpieczające i impregnujące skórę marki Uniters S.P.A. 

Do konserwacji i impregnacji skóry naturalnej i nie tylko doskonale nadają się produkty z serii Protector marki Uniters S.P.A. To firma, która słynie z produkcji preparatów do czyszczenia i konserwacji skór, tkanin i drewna. Oferuje ponad 350 różnych produktów. Są to np. środki do renowacji i pielęgnacji skór czy środki przeznaczone do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej. Marka poza tym produkuje barwniki do odświeżania skóry, kleje do skór czy farby do skórzanych tapicerek aut. 

Atutem produktów Uniters S.P.A. jest to, że cała produkcja jest monitorowana przez system jakości ISO9001, a także ISO 14001 oraz OHSAS. Można mieć więc pewność, co do ich wysokiej jakości. 

Do czego służy preparat Leather Barrier?

W skład produktów z kategorii Protector z pewnością wchodzi Leather Barrier. To specjalny krem ochronny przeznaczony do jasnych skór samochodowych, meblowych czy odzieżowych. Sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów skóry, poza nubukiem i zamszem. 

Leather Barrier to preparat, który w dużej mierze zmniejsza ryzyko przedostania się na jasną skórę plam np. z farb drukarskich, jeansów itd. Produkt ten zapewnia jasnym skórom naturalnym dodatkową powłokę ochronną. Nie pozwala plamom wnikać głębiej. Jest przy okazji bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy miękką i czystą ściereczkę nasączyć preparatem, a potem przetrzeć nią skórzaną powierzchnię. Niektóre miejsca warto zabezpieczyć dwa razy. Czas schnięcia produktu to około 30 minut. 

Textile Protector - preparat do zadań specjalnych

Warto również wspomnieć o Textile Protector. To niezwykle precyzyjny, a przy okazji bezpieczny dla tkanin preparat ochronny przeznaczony do różnego rodzaju tekstyliów. Skutecznie chroni tkaniny przed plamami po napojach i żywności, a także przed potem czy kwasami tłuszczowymi. 

Środek ten nie sprawia większych problemów w użyciu. Zacząć jednak warto od przetestowania trwałości koloru w niezbyt widocznym miejscu. Dopiero potem można rozpylić preparat z odległości około 30 cm - najlepiej stosując metodę krzyżową. W razie potrzeby wspomóc się można gąbeczką. Na końcu produkt musi wyschnąć. Proces ten przyspieszyć nieco można za pomocą suszarki do włosów. 

Nubuck Eco Protector - zastosowanie praktyczne

Warto dodatkowo wspomnieć o Nubuck Eco Protector. To nieaerozolowy, wodny, bezrozpuszczalnikowy preparat, który rozpyla się na wybraną powierzchnię. Nie zmienia on skóry w dotyku i nie prowadzi do zmiany jej zabarwienia. Sprawdza się nawet w przypadku delikatnych skór anilinowych. Chroni skórzane powierzchnie przed plamami na bazie wody, oleju i alkoholu. 

Środek jest banalnie prosty w użyciu. Zacząć trzeba od wykonania testu trwałości koloru w mało widocznym miejscu. Później można przystąpić do jego normalnej aplikacji. Wystarczy spryskać nim skórę z odległości 30 cm. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na miejsca najmocniej eksploatowane np. podłokietniki. Produkt schnie około 60 minut, ale zawsze wspomóc się można suszarką do włosów. 

Dlaczego warto w odpowiedni sposób dbać o skórę?

Wykonane ze skóry przedmioty wymagają starannej konserwacji i odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę od samego początku. Skóra to materiał bardzo wytrzymały, ale jednocześnie narażony na co dzień na wiele niekorzystnych dla niego czynników. 

Dbanie o skórę naturalną sprawia, że przez długie lata prezentuje się ona doskonale i nie traci nic ze swoich pierwotnych właściwości. Dlatego wybierając preparaty do jej pielęgnacji nie warto oszczędzać. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl